Tivoli Turizm
Mısır Kahire Turu
 

Kahire Turu

Bookmark and Share
Ana Sayfa > Yurtdışı Turları > Afrika Turları > Mısır Kahire Turu

09 - 12 EYLÜL 2010 (3 Gece)

MISIR - KAHİRE TURU

249 Euro’dan itibaren

Havalimanı Vergileri Dahil

Kahire Tur Programı

Kahire Tur Programı
1. GÜN İSTANBUL / KAHİRE
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 08:00 ‘de buluşma. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra Özel Havayolları ile, çölün ortasında akan mucizevi Nil Nehri'nin kıyısında binlerce yıl önce yükselen tarihin en önemli uygarlıklarından birinin izlerini bulmaya Mısır'a gidiyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra Kahire Havalimanı'na varıyoruz. Karşılama ve pasaport işlemlerinin ardından Panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor. Heliopolis bölgesi, Baron Sarayı, şehrin merkezi sayılan El Tahrir Meydanı, Kahire Kulesi, Nil Nehri kenarında yer alan çeşitli binalar, Roda ve El Gezira adaları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yarım günlük öğle yemekli Memphis ve Sakkara turuna (40 €) katılabilirler. Kahire civarında kurulmuş olan ilk antik başkentin kalıntılarını ve Mısır'daki en büyük 2. Ramses heykelini görebileceğimiz Memphis ziyareti sonrası ilk piramit örneklerinden olan Sakkara'daki Zoser'in basamak piramidine geçeceğiz. Tarih boyunca en gizemli rahip ve mimarlardan olan ve Hollywood filmlerinden hatırlayacağımız Mimar Imhotep tarafından inşa edilen piramidi ve nekropolü ziyaretimiz sonunda öğle yemeğimizi turistik bir restoran da alacağız. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

2.GÜN KAHİRE
Otelde kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile ekstra, öğle yemekli Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi turu (50 €) Dünyanın 7 harikasından birisi olan Keops Piramidinin de yer aldığı Giza'nın 3 büyük Piramitlerini ve Sfenks heykelini içine alan siteyi ziyaret edeceğiz. Sitenin hâkim noktası panorama da çekeceğimiz kuşbakışı muhteşem resimlerin ardından bir papirüs enstitüsünü ziyaret edeceğiz. Papirüs imalatının aşamalarını tanıyacağımız ve alışveriş imkânı da bulacağımız bu ziyaretimizin sonrasında öğle yemeğimizi turistik bir restoran da yiyeceğiz. Öğle yemeği sonrası dünyaca meşhur Kahire Ulusal Müzesi'ne hareket edeceğiz. Dünyanın en ünlü ve barındırdığı eserler bakımından en zengin müzelerinden biri olan Kahire ulusal müzesi, tarihi 5000 yıl önceye uzanan çok sayıda buluntuya ev sahipliği yapmaktadır. Müzeye girdiğinizde kendinizi bambaşka bir dünyada bulacak, Indiana Jones filminin sahnelerinden birinde olduğunuzu hissedeceksiniz.  Kral Tut’un hazineleri ve gizemi sizi büyüleyecek, sır dolu, birbirinden ilginç tarihi eserler aklınızı başınızdan alacak. Emin olun bu müzeden çıkmak istemeyeceksiniz. Dünyaca ünlü mumyalar da bu müzede bulunan özel girişli bir odada sergilenmektedir. Tur sonrası otele transfer. Akşam dileyen konuklarımız için ekstra olarak düzenlenen, Arap eğlencesi eşliğinde güzel ve bol eglenceli bir gece icin için Nil nehrinde Oryantal şovlu Yüzer Restoranda açık büfe akşam yemeği (40 €) turu. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

03.GÜN KAHİRE
Otelde kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen konuklarımız ile ekstra öğle yemekli İskenderiye turu. (50 €) Mısır'ın ikinci en büyük şehri, "Akdeniz'in İncisi", İskenderiye'ye doğru yola çıkıyoruz. Bu şehir, atmosferi ve ambiyansı ile, Kahire'den sadece 225 km uzaklıkta olmasına rağmen, Mısır'ın apayrı, "Afrikali'dan çok Akdenizli" yüzünü yansıtır. M.Ö.331'de Büyük İskender tarafından kurulan bu şehir, Greko-Roman Mısır'ın başkenti olmuştur ve efsanevi deniz feneri ile dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, antik çağda bilimin ve öğrenmenin merkezi, 19. yüzyıldan itibaren ise Mısır'ın ticari ve denizcilik merkezi olma görevini üstlenmiştir. Bize göre Iskenderiye Mısır’da yaşamak isteyeceğiniz tek yer olacak. . Bu turumuzda tarihteki İskenderiye Feneri'nin yerine inşa edilmiş, küçük bir ada üzerinde yer alan Memluklardan kalma Kayet Bay Kalesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra son Mısır kralı Faruk'un Montaza Sarayı'nın içinde bulunduğu parka gideceğiz. Kral Faruk'un zamanında av partisi düzenlediği, deniz kıyısında yer alan bu park sonrası öğle yemeğimizi turistik bir restoranda alacağız. Yemek sonrası tarihi İskenderiye kütüphanesinin yerine inşa edilen modern yeni kütüphaneyi ziyaret edecek ve şehrin sahil şeridini göreceğiz. Ardından Kahire'ye otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

04.GÜN KAHİRE – İSTANBUL
Otelde kahvaltı sonrası uçak saatine kadar serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak dileyen konuklarımız son gün ekstra yapılacak olan Eski Kahire ve dünyaca ünlü Khan El Khalili çarşısı turuna (40 €) katılabilir. Bu turumuzda haçlı seferleri sırasında Selahattin Eyyubi tarafından inşa edilen tarihi kale Citadel'i ziyaret edeceğiz. Kale içinde yer alan Kavalalı Mehmet Ali Paşa cami ve konağını gördükten sonra İslam âleminde adı çok duyulan El Azhar üniversitesini ve camisini dışarıdan görerek, UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Eski Kahire bölgesine geçeceğiz. Yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede üç semavi dine ait ibadethanelerden birer tanesini (Cami, Kilise, Sinagog) ziyaret etme imkânımız olacak. Ayrıca Afrika kıtasında kurulan ilk camiyi de görebileceğimiz bu turumuzun sonunda öğlen yemeğimizi turistik bir restoranda aldıktan sonra, turumuz Mısır'ın kapalı çarşısı olarak adlandırılan ve renkli elişlerinin, hediyelik eşyaların ve yöresel eşyaların satıldığı Khan El Khalily'de bir süre duracak. Yüzyıllardır aynı aile tarafından işletilen El-Fishawy veya benzeri tipik bir şark kahvesinde alabileceğiniz  ürk Kahvesi'nin ve içimi kolay olan meyveli nargilenin tadını hep hatırlayacaksınız.  Tur ardından  Havalimanına transfer. Aksam İstanbul'a hareket. Konforlu bir yolculuk sonrası varış ve hizmetlerimizin sonu. ve hizmetlerimizin sonu, bir başka Tivoli Turizm seyahatinizde buluşmak dileğiyle.

OTEL

2 ve 3 kişilik  odada kişibaşı

Tek kişilik oda farkı

02-11 Yaş Çocuk

Promosyon
4* SIAG PYRAMIDS HOTEL
veya benzeri

249 €
3 gece toplam

59 €

225 €

4+* BARCELO PYRAMIDS HOTEL
veya benzeri

289 €
3 gece toplam

79 €

265 €

5* AMARANTE PYRAMIDS HOTEL
veya benzeri

309 €
3 gece toplam

99 €

275 €

5* SOFITEL veya MOVENPICK
veya benzeri

359 €  
3 gece toplam

125 €

295 €

5* ICONTINENTAL veya MARRIOTT
veya benzeri

499 €  
3 gece toplam

200 €

395 €

5* Deluxe
RITZ CARLTON RESORT
veya benzeri

599 €  
3 gece toplam

300 €

495 €

Fiyatlara dahil olan servisler:

 • Mısır Özel Havayolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri, (Istanbul Sabiha Gökçen/Kahire/Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 3 gece seçilen kategori otelde kahvaltı dahil konaklama,
 • Havaalanı/Otel/Havaalanı transferleri
 • Panoramik Kahire şehir tanıtım turu
 • Havalimani vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.

Fiyata dahil olmayan servisler:

 • Mısır Vize ücreti  (40 Euro) (Evrak gerekmemektedir.)
 • Yerel görevlilere verilecek bahşişler   (15 Euro)
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası       (10 Euro)

Çocuk Fiyatları:

 • 00-01 Yaş Bebek 150 Euro
 • 02-11 Yaş Çocuk indirimi sadece 1 çocuk için geçerlidir.

*** Çocuk indirimleri aile ile aynı odada kalmak koşulu ile geçerlidir.

* Tivoli Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Programda belirtilen uçuş saatleri ve parkur bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik gösterebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tivoli Turizm sorumlu tutulamaz.
* Rehberiniz tur sırasında içeriği aynı kalmak koşuluyla belirtilen programda değişiklik yapabilir. Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılabilir.
* Tivoli Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
* Tüm dünya otellerinde otelden resmi çıkış saat 12:00, otele giriş saati ise 14:00’dır.
* Hava ve yol durumuna bağlı olan veya yerel yetkililerce yapılmasına müsaade edilmeyen gezilerin iptalinden acentamız sorumlu tutulamaz.
* Turu satın alan misafirlerimiz bu şartları kabul etmiş sayılır.

Satış Ofisi : 0212 246 49 49

7/24 iletişim hattımız :
0541 34 TATİL
0541 348 28 45

Rezervasyon ve bilgi edinmek için lütfen tıklayınız...


DİĞER AFRİKA TURLARIMIZ

SHARM EL SHEIKH
MISIR NİL NEHRİ TURU 

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Arama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın