Tivoli Turizm
Elhamra Sarayı Granada Endülüs

Ana Sayfa > Yurtdışı Turları > Avrupa Turları > Endülüs Turu

KURBAN BAYRAMI
İSPANYA & ENDÜLÜS
MADRİD (1) - SEVILLA (3) - BARCELONA (2)
Pegasus Havayolları Özel Seferi ile
20 Ekim 2012 Hareket … 6 Gece
Cordoba ve Toledo Gezileri Dahil!

Endülüs Turu19 / 20 Ekim        İSTANBUL – MADRİD
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 23.30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1513 sefer sayılı uçağı ile saat 02.00’da Madrid’e hareket. Yerel saat ile 05.25’de Madrid’e varışın ardından alanda bizi bekleyen otobüslerimizle Madrid şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı ve Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer, odaların alınması ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

21 Ekim                 MADRİD - TOLEDO - CORDOBA - SEVILLA
Elhamra SarayıSabah kahvaltısı sonrası erken saatlerde Toledo’ya doğru yola çıkıyoruz. Toledo’ya varışımızın ardından şehir turu. 15 y.y.’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde barındığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, Dünya’nın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. & 16 y.y. Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında özel bir gün geçireceksiniz (Katedral ve müze giriş ücretleri dahil değildir). Daha sonra yine yol üzerinde Cordoba turumuzu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında yapımına 8.yy.’da başlanan ve 10.yy.’da bitirilen Endülüs Emevileri dönemine ait, Batı İslam sanatının en güzel örneklerinden biri olan Dünya’nın üçüncü büyük camisi Cordoba Cami (Mezquita), Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor bulunmaktadır (Cordoba Cami girişi dahil değildir). Akşam geç saatlerde Sevilla’ya varış ve otelinize yerleşme. Geceleme otelinizde.

22 Ekim                 SEVILLA
Sabah kahvaltısı sonrası Sevilla şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Şehir turu sonrası serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ronda & Marbella turuna katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda tepeler üzerine kurulmuş Ortaçağ ve Arap etkilerini bir arada yansıtan, ilgi çekici mimarisiyle meşhur Ronda Kasabası ve İspanya tarihinin ilk boğa güreşlerinin yapıldığı İspanya’nın ilk arenası, Avrupa jet sosyetesinin en gözde yeri olan ünlü Marbella görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası geç saatlerde Sevilla’daki otelinize dönüş ve geceleme otelinizde.

Elhamra Sarayı23 Ekim                 SEVILLA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Granada turuna katılabilirler (70 Euro – Elhamra Sarayı girişi dahil). Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Elhamra Sarayı ziyaret edilecek, tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı görülecek ve Endülüs’ün keyfini çıkaracaksınız. Tur sonrası Sevilla’daki otelinize dönüş. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 Euro). Geceleme otelinizde.

24 Ekim                 SEVILLA - BARCELONA
Sabah erken saatlerde Sevilla Havalimanı’na transfer. Yerel Hava Yolları ile Barcelona’ya uçuş. Barcelona’ya varış ve ardından Barcelona şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer. Otelinize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

25 Ekim                 BARCELONA
Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimize ekstra olarak düzenlenecek olan Gerona & Figueras turuna (65 Euro) katılma imkanı. Bu turumuzda Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, Büyük Katedrali ve Yahudi mahellesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası Barcelona’ya dönüş ve geceleme otelinizde.

26 Ekim                 BARCELONA – İSTANBUL
Sabah erken saatlerde özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları’nın PC 1902 sefer sayılı uçağı ile saat 09.25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 13.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

3 – 12 Yaş
Çocuk

0 – 2 Yaş
Çocuk

4* Praga Hotel vb. / Madrid
3* Luxsevilla Bormujos Hotel vb. / Sevilla
3* Nh Sant Boi vb. / Barcelona

995 Euro

300 Euro

945 Euro

150 Euro

*05 Ekime kadar rezervasyon yaptıran misafirlerimizin Akbank kredi kartlarına Peşin fiyatına 10 taksit fırsatı.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Pegasus Havayolları özel seferi ile İstanbul (SAW) - Madrid / Barcelona - İstanbul (SAW) ekonomi sınıfı uçuşları,
 • Sevilla - Barcelona arası yerel havayolu ile uçuş,
 • Havalimanı vergileri
 • 3* ve 4* otellerde toplam 6 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Barcelona, Sevilla ve Madrid panoramik şehir turları,
 • Cordoba ve Toledo gezileri, (Müze, Katedral ve Cami giriş ücretleri dahil değildir)
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sağlık sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,

Seyahatname,  havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Satış Ofisi : 0212 246 49 49 - 225 25 30 - info@tivoli.com.tr

Rezervasyon ve bilgi edinmek için lütfen tıklayınız...

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Arama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın