Tivoli Turizm
Fas Turu Fas Turu

Ana Sayfa > Yurtdışı Turları > Afrika Turları > Fas Turu - Kazablanka - Marakeş

FAS TURU
CASABLANCA (1) & (RABAT-MEKNES) & FEZ (2) & MARAKEŞ (3)
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
6 Gece

Çöl Fas Turu1.Gün               İSTANBUL – CASABLANCA
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminalinde önünde saat 07.30 da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1127 seferi ile Casablanca’ya saat 09.55 de hareket. Casablanca’ya V. Mohammad Havalanına yerel saat ile 13.00 de varışın ardından, Casablanca şehir turu. Bu turumuzda; panoramik olarak Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Hassan II Camisinin Habous ve  Kraliyet saray görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelinize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

Marakeş Fas Turu2.Gün               CASABLANCA – RABAT – MEKNES – FEZ
Sabah kahvaltısının ardından Rabat’a hareket. Güzergah üzerinde Kraliyet Sarayı, Kasbah Oudaia Kalesi, V. İnci Muhammet Mozolesi görülecek yerler arasındadır. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Meknes’te oğle yemeği için serbest zaman ve Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour ile Molla Ismail Türbesi, gezilerinin ardından Fez’e hareket edilecek olup bir saatlik yolculuğun ardından otelinize varış. Akşam yemeği ve geceleme  otelinizde.

Çeşme Fas Turu3.Gün               FEZ
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Fez Şehri turu için hareket. Görülecek yerler arasında; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, bakır ve süs eşyalarının yapıldığı zanaatkârlar çarşısı gezilecek ardından medinada öğle yemeği için serbest zaman. Yemeğin ardından Fas’ın en ünlü çarşısına gidilecektir. Deri süs eşyaları ve Fas’a özel takıların satıldığı çarşı ziyaretinin ardından ortaçağda Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek panoramik Medina (Eski Şehir) turu yapılacaktır. Otele dönüş ve aksam yemeğinin ardından arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak eski şehirdeki otantik Fas gecelerine (30 Euro) katılabilirler.

4.Gün               FEZ – MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından Benimelal Şehrine hareket. Öğle yemeği için serbest zaman. Kızıl şehir Marakeş’e varış. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş otelinizde.

5.Gün               MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Marekeş şehir turu için hareket. Bu turumuzda Menara Bahçeleri, İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeği  için serbest zaman.Marekeş’de geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Günün sonunda dünyaca meşhur,UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da renkli görüntülere tanık olacağız. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; marakeşlilerin buluşma alanında serbest zaman. Tur bitiminde otelinize transfer.Arzu eden misafirlerimiz  ekstra yemekli Chez Ali (50 Euro) şov programına katılabilirler. Akşam yemeği ve  geceleme otelinizde.

6.Gün               MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Essaouira turu (60 Euro). Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanidir. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi bircok sanatciya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan sehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını korudugu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği icin bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sorfu yarismalarina ev sahipliği yapar. Yol boyu dogal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız sehirde kale, Medina, carsi, liman gibi önemli ve degisik alanları ziyaret edecek öğle yemeğini liman lokantasında alacağız. Turumuzun ardından Marakech’e dönüş. Geceleme otelinizde.

7.Gün               MARAKEŞ - CASABLANCA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Casablanca’ya transfer ve  Türk havayollarının TK 1128 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.00 de İstanbul’a hareket . İstanbul’a saat 20.40 da varis ve turumuzun sonu.

OTELLER

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişibaşı

Tek Kişilik
Oda Farkı

03 – 12 Yaş
Çocuk

0 –2 Yaş
Çocuk

4* Casablanca Oum Palace vb.
www.oumpalace.com

4* Fes Menzeh Zalag vb.
www.zalagh-palace.ma

4* Marrakech Atlas Asni vb.
www.atlashotels.ma

885 Euro
(2.035 TL)

250 Euro
(575 TL)

845 Euro
(1.943 TL)

150 Euro
(345 TL)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  • Türk Havayolları ile İstanbul – Casablanca – İstanbul uçak bileti
  • Otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama (içecekler dahil değildir)
  • Tüm havaalanı otel - havaalanı ve şehirlerarası transferler,
  • Casablanca, Rabat, Meknes, Fez, Marakeş  panoramik şehir turları,
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri,
  • Yurtdışı seyahat sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

  • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
  • Yurtdışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
  • Casablanca Hassan II Camisi giriş ücreti (15 Euro)

Seyahatname,  havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Satış Ofisi : 0212 246 49 49 - 225 25 30 - info@tivoli.com.tr

Rezervasyon ve bilgi edinmek için lütfen tıklayınız...

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Arama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın