Tivoli Turizm
Mısır Nil Nehri Turu

Ana Sayfa > Yurtdışı Turları > Afrika Turları > Mısır Nil Nehri Turu
Kahire Turu

13 KASIM –  20 KASIM
KLASiK MISIR & NiL NEHRi
695 EURO’dan itibaren..

Bookmark and Share

Mısır Nil Nehri Turu Mısır Nil Nehri Turu Mısır Nil Nehri Turu Mısır Nil Nehri Turu

TUR PROGRAMI
****************

1.GÜN   (İSTANBUL-KAHİRE-LUXOR)
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Mısır Özel Havayolları ile Kahire’ye hareket, yaklasik 2 saatlik uçuşun ardından Kahire Havalimanı'na varış ve yerel havayolları ile Luxor’a uçuş. Luxor havalimanına iniş sonrası pasaport kontrolden geçiş. Buradan bizi bekleyen araçlarımız ile Nil üzerinde yolculuk yapacağımız gemimize transfer. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Luxor’un doğu kıyısını keşfedeceğimiz turumuz için hareket. Her firavunun kendine ait bir mabet ekletmesiyle Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve 2. Ramses zamanında en görkemli zamanını yaşayarak o dönemki Mısır’ın toplam vergi gelirinin yüzde 10’unu alan Karnak tapınağını ve arkasından 3 dine ait ibadethanelerin yer aldığı benzersiz Luxor tapınağını gezeceğiz. Tur sonunda gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

2.GÜN     (LUXOR – ESNA - EDFU)
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının arkasından Nil nehrinin batısına geçerek Memnon heykellerini, Krallar vadisini ve 3 adet kral mezarının içini ve daha sonra Kraliçe Hatçepsut’un muhteşem tapınağını ziyaret edeceğiz. Tur sonunda gemiye dönüş ve öğle yemeği. Öğleden sonra Luxor’dan hareket. Esna’da ikişer adet geminin alındığı küçük bir kanaldan geçerek Nil üzerindeki yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Gece saatlerinde Edfu’ya varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

3.GÜN     (EDFU – OMBO - ASWAN)
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının arkasından Edfu’da tüm Mısır’da en iyi korunmuş tapınaklardan birisi olan Horus tapınağını faytonlar eşliğinde ziyaret edeceğiz. Bu gezi sonrası gemimiz Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği sonrası Kom Ombo’ya varış. Kom Ombo’da iki tanrı tarafından paylaşılan Sobek Tapınağı ziyaretimiz sonrasında gemimiz Aswan’a hareket edecek. Akşam saatlerinde Aswan’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

4.GÜN     (ASWAN )
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının arkasından Aswan’ı tanıyacağımız turumuz için hareket. Turumuzda dünyanın 3. büyük barajı olan Aswan Barajını ve granit taş Ekimlarında yer alan bitmemiş dikilitaşı gezeceğiz. Öğle yemeğimiz gemide. Öğleden sonra yerel motorsuz yelkenli tekne Felucca’lar ile Nil Nehri üzerinde keyifli bir gezinti ve bir ada üzerinde yer alan botanik bahçesini ziyaret. Akşam yemeği sonrası gemide veda partisi. Geceleme gemide.


5.GÜN     (ASWAN (ABU SIMBEL) - KAHİRE)
Uyandırma ve sabah kahvaltısının ardından serbest zaman Dileyen misafirlerimizle sabah erken hareketle gemiden sabah kahvaltısı kumanyalarımızı alarak ekstra olarak düzenlenen Abu Simbel turu (80€) için özel otobüsümüzle hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat yolculuktan sonra Abu Simbel'e varıyoruz. Burada biri 2. Ramses'e diğeri de eşi Nefertari'ye ait, mimarlık harikası bir Çift Tapınakları ziyaret edeceğiz. Abu Simbel belki de Mısır hatıralarınızın en unutulmaz kısmını oluşturacak, uçsuz bucaksız çölde güneşin muhteşem doğuşuna tanık olacaksınız. Nasr Baraj Gölü'nün suları altında kalacağı için, orijinal yerinden olduğu gibi kaldırılarak, daha yüksekte ki bu günkü yerine taşınan, 2.Ramses`in kendisi ve eşi Nefertari için yaptırmış olduğu ve baraj suları altında kalmaması için binlerce parça taşın tek tek taşındığı Abu Simbel Tapınağı ziyareti sonunda Aswan'a geri dönüş ve Aswan havaalanına transfer. Buradan Kahire’ye hareket. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sonra Kahire havalimanına iniş ve otelimize transfer. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir restorantta ve geceleme otelimizde.

6.GÜN     ( KAHİRE – TAM GUN PIRAMITLER VE MUZE)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının arkasından öğle yemeği dahil Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi turu için hareket. Bu turumuzda içinde on binlerce parça tarihi eseri saklayan dünyaca meşhur Kahire Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Rehberlerimizin vereceği bilgileri dinledikçe ve sergilenen eserleri gördükçe Antik Mısır’ın Dünya tarihinde neden bu kadar büyük bir yer aldığını daha iyi anlayacağız. Tüm dünyaya ihraç ettiği, parfüm hammaddesi olan esans üretimi ile meşhur olan Mısır’da bir parfüm mağazasını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi turistik bir restoran da aldıktan sonra dünyanın 7 harikasından birisi olan Keops Piramidinin de yer aldığı Giza’nın 3 büyük Piramitlerini ve Sifenks heykelini içine alan kompleksi ziyaret edeceğiz. Panorama da çekeceğimiz muhteşem resimlerin ardından papirüs müzesini ziyaret edeceğiz. Papirüs imalatının aşamalarını tanıyacağımız bu ziyaretimizin sonunda otelimize transfer. Akşam yemeği yerel bir restorantta ve geceleme otelimizde.

7.GÜN      (CITADEL VE EL KHAN KHALILY)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının arkasından serbest zaman Citadel ve Khan El Khalily çarşısı turu için hareket. Selahattin Eyyubi tarafından yapılan ve tarih içinde genişleyerek çeşitli yapıları içinde barındıran kale içerisinde Kavalalı Mehmet Ali Paşa camisini ve köşkünü ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz turistik bir restoran da. Turumuz Mısır’ın kapalı çarşısı olarak adlandırılan ve birbirinden renkli elişlerinin, hediyelik eşyaların, antikaların ve yöresel eşyaların satıldığı Khan El Khalily’de bir süre duracak. Misafirlerimiz tipik bir şark kahvesinde alabilecekleri Türk Kahvesi’nin ve meyvelerin bal ile kurutularak yapıldığı ve içimi çok kolay olan nargilenin tadını ömürleri boyunca unutamayacaklar. (Dileyen misafirlerimiz ekstra Nil’ de Açık Büfe Akşam Yemeği Tekne Turu (40€)’ na katilabilirler. Son gecenizi yerel Mısır dansları ve showlarıyla renklendirebilirsiniz.) Akşam yemeği yerel bir restorantta ve geceleme otelimizde.

8.GÜN      (KAHİRE ISTANBUL)
Uçak kalkış saatine göre odaların boşaltılması ve hareket saatine bağlı olarak serbest zaman verilebilir. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Mısır Özel Havayolları ile İstanbul’a hareket. Konforlu bir yolculuk sonrası varış ve hizmetlerimizin sonu.
0212 246 49 49 - 225 25 30 Pbx – www.tivoli.com.trCRUISE / OTELLER

2 veya 3 kişilik odada kişibaşı

Tek kişilik oda farkı

Çocuk
00-02

Çocuk
02-11

 

1.Paket 5* Standart Oteller
CRUISE-CROCODIL veya benzeri
GRAND PYRAMIDS veya benzeri

2.PAKET 5* Oteller
CRUISE-TOWER PRESTIGE veya benzeri
HOTEL-MOVENPICK/SOFITEL veya benzeri

3.PAKET 5* Delüks Oteller
CRUISE-SEBENA NILE CRUISE veya benzeri
HOTEL-RITZ CARLTON veya benzeri

 

695 €

 

795 €

 

1185 €

 

250 €
350 €
595 €

 

100 €

 

100 €

 

100 €

 

595 €

 

695 €

 

995 €

Tur fiyatına dahil olan servisler:
1)     Mısır özel havayolları seferi ile Sabiha Gökçen-KAHIRE-Sabiha Gökçen uçuşlar,
2)     Yerel Havayolları ile KAHIRE/LUXOR ve ASWAN/KAHIRE arasu uçuşlar,
3)     Havaalanı transferleri,
4)     Kahirede seçilen otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
5)     Nil Nehrinde belirtilen 5* gemide 4 gece Tam Pansiyon konaklama,
6)     Kahire’ de belirtilen turlar dahilinde turistik restoranlarda 3 öğlen yemeği,
7)     Kahire’ de turistik restoranlarda 3 akşam yemeği,
8)     Nil Nehri boyunca programda belirtilen tüm turlar,
9)     Panaromik Kahire şehir turu,
10)   Tam günlük Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi gezisi,
11)   Yarım günlük Kahire Kalesi ve El Khan Khalily Pazar turu,
12)   Belirtilen gezilerin Müze giriş ücretleri,
13)   Türkçe rehberlik hizmetleri.

Dahil olmayan servisler:
1)     Mısır vize ücreti (40 Euro)
2)     Yerel gorevlilere verilecek olan bahsisler (35 Euro)
3)     Programda belirtilen tüm ekstra turlar ve kişisel harcamalar
4)     Seyahat Sigortası (15 Euro)
               

Not :     Tivoli Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda olası tur iptali veya tur içeriğindeki değisiklik tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.Uçuş Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tivoli Turizm sorumlu tutulamaz. Tivoli Turizm, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Tivoli Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tivol Turizm sorumlu tutulamaz.


EKSTRA TURLAR

No

Tur Adı

Fiyat

1

Tam Günlük ABU SIMBEL Turu

80 Euro

2

Nil Nehrinde Açık Büfe Akşam yemeği

40 Euro

Satış Ofisi : 0212 246 49 49 - 225 25 30info@tivoli.com.tr

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Arama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın