Tivoli Turizm
Rumeli Turu

Ana Sayfa > Yurtdışı Turları > Avrupa Turları > Hayde Rumeli'ye - Ohrid - Üsküp

Yaz Dönemi
BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU
Uskup – Ohrid – Tiran – Budva – Dubrovnik – Saraybosna
Türk Havayolları ile
26 Haziran, 03, 17, 31 Temmuz & 14 Ağustos 2011 Hareket - 7 Gece

Bookmark and Share

PROGRAM

1.Gün                    ISTANBUL – USKUP
İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminalinde  saat 10:00’da buluşma. buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları’na ait TK 1003 sefer sayılı uçakla saat 12:35’de Üsküp’e hareket.Yaklaşık 1  saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 12:5`te Üsküp’e varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Üsküp şehir turu için alandan hareket ediyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Turkçarşısi, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz,Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor .Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Aksam yemegimizi Turk carsisinda düzenlenecek  yemekli ve canlı müzikli Rumeli Gecesi olarak almaktayiz. Turumuzun bitimiyle  otelimize transfer. Geceleme otelde.

2.Gün                    USKUP – KALKANDELEN – OHRID
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır.. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında , Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır .Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

3.Gün                OHRID – STRUGA – ST NAUM – RESNE – MANASTIR – OHRID
Uyandırma ve kahvaltının ardından, St Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turumuz için  hareket ediyoruz. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Ohride hareket. Ohrid te alisveris icin serbest zaman.Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

4.Gün                    OHRID – STRUGA – TIRAN – DURRES – BUDVA  
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz . Gümrük islemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geciyoruz ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva ya transfer. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

5.Gün                    ST STEFAN – BUDVA – KOTOR – DUBROVNIK
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola sonrasinda duragimiz muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman.. Turumuzdaki son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardindan Dubrovnik’te  otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi  otelimizde.

6.Gün                    DUBROVNIK
Uyandırma ve kahvaltının ardından, yapacağımız Dubrovnik  panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi  otelimizde. 

7.Gün                    DUBROVNIK – MOSTAR – SARAYBOSNA
Uyandırma ve kahvaltının ardından  Mostar`a hareket. ilk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Sarayevo ya transfer ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içime fırsatı bulacaksınız. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni Turun bitimi ile birlikte Sarayevo daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

8.Gün                    SARAYEVO – ISTANBUL
Uyanma ve kahvaltı otelimizde. Odaların boşaltılması.Sarayevo Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın TK 1024 sefer sayılı uçağı ile saat 14:25’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 17:15`te varış ve turumuzun sonu.

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik
Oda /Kişibaşı

Tek Kişilik
Oda farkı

03 – 12 Yaş
Çocuk

0 –2 Yaş
Çocuk

3* ve 4* OTELLER

  740 Euro
(1591 TL)

260  Euro
(559 TL)

690 Euro
(1483 TL)

150 Euro
(322 TL)

Otel Detayları;
1 gece Sarayevo Hotel Exlusive 4* vb.
1 gece Dubrovnik 3+* Astarea vb.
1 gece Budva Lucic Karadag  4* vb.
2 gece Struga Drim 4* vb.
1 gece Uskup  Royal 4* vb.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

 • Havalimanı vergileri,
 • Türk Havayolları ile İstanbul Üsküp / Saraybosna İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Yarım pansiyon konaklama ( Sabah ve Akşam Yemekleri Dahildir )
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası transferleri
 • Türkçe rehberli panoramik şehir turları

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL )
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar 
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Seyahat Sigortası  15 Euro  (32 TL)
 • Programda belirtilen Öğle Yemekleri

Tivoli Turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.

Satış Ofisi : 0212 246 49 49 - 225 25 30 - info@tivoli.com.tr

Rezervasyon ve bilgi edinmek için lütfen tıklayınız...

 

Selanik Atatürk Evi

Ohrid

Hakkımızda  |  Uçak Arama  |  Promosyon  |  Otel Arama  |  Araba Kiralama  |  Yurtiçi Fuarlar  |  Yurtdışı Fuarlar  |  Yurtiçi Turlar  |  Yurtdışı Turlar  |  Vize Hizmetleri  |  Bize Ulaşın